Zlot Wędrowników Chorągwi Gdańskiej Jamboree on the Trail

Poprzednie Zloty

VII JOTT, 20-21 maja 2017

Organizatorem VII JOTT-a był ponownie Gdański Harcerski Krąg Akademicki „Flavio Note”, a komendantką – Patrycja Plichta z Hufca Sopot. Przy ognisku w Papierni spotkało się około 70 wędrowników. A jak to wyglądało z perspektywy jednej z organizatorek? Przeczytajcie sami, bo pisali o nas w samym „Na Tropie”! My możemy tylko powiedzieć, że było super, bo oprócz warsztatów i gry nocnej mogliśmy obejrzeć pokaz fireshow w wykonaniu Mateusza Polmańskiego z kręgu.

 

Ale niespodzianek było więcej… W niedzielę do Referatu powołali szefa HKA „Flavio Note”, czyli pwd. Marcina Wyroślaka.

 

„Wyjdź w świat, pomyśl, pomóż, czyli działaj.” – takimi słowami pożegnaliśmy się w niedzielę… i poszliśmy dalej w świat 😉

14 pozycja

VI JOTT, 7-8 maja 2016

Szósty Zlot odbył się w Leśnej Hucie – bazie Hufca ZHP Sopot. Organizowany był przez Referat Wędrowniczy Chorągwi Gdańskiej oraz Gdański Harcerski Krąg Akademicki „Flavio Note”.

33 pozycja « 2 z 2 »

V JOTT, 9-10 maja 2015

V, jubileuszowy Zlot został po raz pierwszy w całości zorganizowany przez środowisko inne, niż Referat Wędrowniczy. Zadania podjęła się pwd. Zosia Jelińska wraz z ekipa z hufca Gdańsk-Portowa. I zadaniu sprostała wspaniale.

Spotkaliśmy się w Starym Karpnie, gdzie wędrownicy zeszli się około godziny 19 po męczących wędrówkach ( z których na facebooku można znaleźć mnóstwo fotorelacji.

Noc upłynęła pod znakiem śpiewu, deszczu i chłodu ale następnego dnia gra terenowa wszystkich pobudziła do życia.

45 pozycja « 1 z 2 »

IV JOTT, 10-11 maja 2014

IV Zlot Wędrowników odbył się w Skrzyni. Tym razem komendantem był HO Piotr Kopera z Referatu Wędrowniczego Chorągwi Gdańskiej.  Zapraszamy do galerii!

172 pozycja « 1 z 20 »

III JOTT, 11-12 maja 2013

Jak co roku, przygotowania do JOTT-a ruszyły sporo wcześniej. W pracach było zaangażowanych około 20 osób z wielu hufców. Komendantem był HO Zbigniew Pawłowski z Referatu Wędrowniczego Chorągwi Gdańskiej. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Strzebielino i przychylności gminy Łęczyca otrzymaliśmy nieodpłatnie miejsce, autokar oraz małe wsparcie finansowe.

Tradycyjnie już imprezę rozpoczęły indywidualne wędrówki, a wieczorem w sobotę 11.05.13. wszyscy spotkali się w Paraszynku k. Bożegopola Wielkiego.

Tematyka przewodnią III Zlotu były szeroko pojęte PASJE. Odbyło się wiele warsztatów: pantomima, masaż, rzeźba w glinie i wiele innych.

Tym razem wszystkich uczestników było 60 osób, kadry natomiast, razem z nieocenioną Drużyną Sztabową z Luzina 20.

176 pozycja « 1 z 15 »

II JOTT, 12-13 maja 2012

Drugi Zlot, na wzór pierwszego, odbył się w Kierzkowie koło Przywidza. Tym razem już z większym rozmachem, bo było nas ok. 60-ciu. Oprócz wędrówek i wspólnego ogniska w sobotę wędrownicy mogli porozmawiać w kawiarence przy gorącej herbacie oraz poskakać w rytmie piosenek granych przez Grupę Muzycznego Wsparcia. W niedzielę odbyły się różne warsztaty, m.in. historyczne w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Hufca Gdańsk-Śródmieście. Komendantem całego przedsięwzięcia była Patrycja Wysocka, ale we wszystkim pomagał Piotr Kopera i Zbigniew Pawłowski.

39 pozycja « 1 z 4 »

I JOTT, 7-8 maja 2011

Pierwszy Zlot Wędrowników odbył się w bardzo kameralnym gronie w Kierzkowie koło Przywidza. Całością kierowała Patrycja Wysocka.

ZHP - Związek Harcerstwa Polskiego

ZHP - Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska


Wspierają nas:

Wędrowniczy Referat Chorągwi Gdańskiej